Faaliyetler / B.Sağlık Faaliyetleri /SAĞLIK YARDIMLARI / 
Faaliyetler
 
SAĞLIK YARDIMLARI
SAĞLIK YARDIMLARI
 

Maddi durumu olmayan kişilere çeşitli konularda sağlık yardımları yapılmaktadır.

 

Geçirdiği  kaza sonucu bütün vücudu yanan ve çektiği acılar nedeniyle sürekli ağlayan minik Deniz’in yüzü artık gülüyor. TELGRAF’ta yayınlanan ‘Beden küçük acı büyük’ başlıklı haber  üzerine harekete geçen Sanko Holding Onursal Başkanı ve Sani Konukoğlu Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, küçük kıza sahip çıktı. 

TEDAVİNİN TAMAMINI ÜSTLENDİ


Sanko Holding Onursal Başkanı ve Sani Konukoğlu Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, hayatını kaybetme riski ile karşı karşıya olan 5 yaşındaki Deniz Kaya’yı sağlığına kavuşturmak için düğmeye bastı. Yaklaşık 1.5 yıl önce kaynayan yemek kazanına düşen ve bütün vücudu yanan Deniz Kaya’nın feryadı sessiz kalmadı. Konukoğlu, Deniz’in sağlığına kavuşturmak için harekete geçti. Aileye ulaşıldı ve küçük kız Sani Konukoğlu Hastanesi’ne götürüldü. Muayenesi yapılan Deniz’in bütün tedavi ve ameliyat masrafları vakıf tarafından karşılanacak. Tedavi süreci boyunca küçük kızın ailesinden tek kuruş para alınmayacak.

ÖNCE İLAÇ SONRA AMELİYAT

Sanko Hastanesi’nde muayenesi yapılan Deniz için öncelikle bir tedavi süreci hazırlandı. İlk olarak yanık elbisesi alınacak olan minik kız, 2 yıl boyunca ilaç tedavisi görecek. İlaç tedavisinin ardından Deniz, Sani Konukoğlu Hastanesi’nde estetik ameliyatlara alınacak. Ameliyatlar sonrası Deniz eski sağlığına kavuşacak. Annesinin “Artık iyi olacaksın. Hiç acı çekmeyeceksin” diye teselli ettiği Deniz de artık gülüyor. Anne Zübeyde de kızı gibi hep gülüyor. Çok mutlu olduğunu dile getiriyor. Konukoğlu’na minnettar olduğunu dile getiriyor.

İYİ Kİ KONUKOĞLU VAR

Kendisini dünyaya yeniden gelmiş gibi hissettiğini belirten anne Zübeyde Kaya, “Bizim kızımı ameliyat veya tedavi ettirme şansımız yoktu. Çünkü estetik cerrahi diye sigorta karşılamıyordu. Eğer Konukoğlu ailesi olmasa bizim bu tedaviyi yaptırma şansımız yoktu. Allah onlardan razı olsun. İyi ki varlar. Kendisini hiç görmedim ama bundan sonra benim için dünyanın en değerli insanlarından birisi diyebilirim. Çok mutluyum. Allah ona da uzun ömürler versin. Kızımla yanına gidip elini öpmek ve teşekkür etmek istiyoruz” diye konuştu. 

Kaynak:https://www.telgraf.net/artik-guluyorlar--haberi-34288.html