Basında Haberleri / SANİ KONUKOĞLU VAKFI GAZİANTEP ÖĞRENCİ BULUŞMASI / 
Son Haberler
 
SANİ KONUKOĞLU VAKFI GAZİANTEP ÖĞRENCİ BULUŞMASI
SAYIN ABDULKADİR KONUKOĞLU'NA VAKIF İNSAN ÖDÜLÜ 2018
EKOVİTRİN YILIN VAKFI ÖDÜLÜ 2019
SANİ KONUKOĞLU VAKFI GAZİANTEP ÖĞRENCİ BULUŞMASI
 

Sanko Holding Onursal Başkanı ve Sani Konukoğlu Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, burs verdikleri öğrencilere ‘Sanko’nun gözbebekleri’ diye seslenerek, “Türkiye’nin kalkınmasında, sizlerin ileride daha faydalı olabilmeniz için elimizden gelen her türlü çalışmayı sizlerle birlikte yapmaya her zaman hazırız” dedi.
Sani Konukoğlu Vakfı Gaziantep Öğrenci Buluşması, Grand Hotel’de, Gaziantep’in yanı sıra Adana, Adıyaman, Ağrı, Antalya, Batman, Bingöl, Bitlis, Bursa. Çankırı, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Hatay, Kahramanmaraş, Kars, Kilis, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Osmaniye, Rize, Sinop, Şanlıurfa, Sivas, Tokat, Van ve KKTC’den gelen öğrencilerin katılımıyla yapıldı.
Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Sanko Holding başkanlığını yavaş yavaş teslim ettiğini ve dördüncü aydan sonra işinin tamamen Vakıf ve Sanko Üniversitesi olacağını belirterek, ‘’O zaman sizlerle ve üniversiteyle daha çok birlikte olacağız. Belki zaman zaman okullarınızda sizi ziyaret edeceğiz, en azında yılda bir sefer bir araya gelmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Vakıf tarafından burs verdikleri öğrencilere ‘Sanko’nun gözbebekleri’ diye hitap eden Konukoğlu, ana gayelerini, “Türkiye’nin kalkınmasında, sizlerin ileride daha faydalı olabilmeniz için elimizden gelen her türlü çalışmayı sizlerle birlikte yapmaya her zaman hazırız” sözleriyle vurguladı.
Her sene mezun olan öğrencilerin tamamını istihdam etmelerinin mümkün olmadığını dile getiren Abdulkadir Konukoğlu, Vakıf tarafından öğrencilerin faydasına olacak güzel bir internet sitesi hazırlandığını, öğrencilerin bir şeye ihtiyacı olduğunda buraya yazabileceklerini söyledi.
Sanko Üniversitesi’nin bu yıl öğrenci alacağını, burada burslu öğrenciler de olacağını anımsatan Konukoğlu, “Gaziantep’i tıp merkezi haline getirmeyi amaçlıyoruz. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde başı ağrıyan olduğunda aklına Gaziantep gelsin. Suriye, Irak, İran’da başı ağrıyan oldu mu aklına Gaziantep gelsin. Komşu ülkeler dahil bu bölgede Gaziantep’in sağlık konusunda Türkiye lideri bir şehir olduğunu inşallah ileride herkes görecek’’ temennisinde bulundu.
Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nin kuruluşundan bahseden Konukoğlu, yaklaşık 650 yatakla Türkiye’nin özel sektörde en büyük hastanesi olduklarını, sağlık sektörüne hayır amaçlı girdiklerini ve amaçlarının kar etmek olmadığını ifade ederken, “Vatandaşın hastalıklarına bir ilaç da biz verelim diye, hastaneyi kurduk” dedi.
Abdulkadir Konukoğlu, tüm öğrencilere geldikleri için teşekkür ederek sözlerini tamamladı.
SANKO ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ SINAV: “HAYAL KURUN”
Sanko Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav ise öğrencilere hayal kurmaları, çalışmaları ve hedef belirlemeleri çağrısında bulundu. Prof. Dr. Sınav, insanların hayal kurmakla yetinmemeleri, bir de hayal partnerleri olması gerektiğine dikkati çekerek, “Benden 6 yaş büyük ağabeyim, benim hayal partnerim olarak her zaman beni destekledi ve yönlendirdi” diye konuştu.
Yoksul ailenin çocuğu olarak dünyaya geldiğini, çektiği zorluklara rağmen başarı çizgisinin sürekli yükseldiğini ve ABD’de bir üniversitede profesörlük unvanı aldığını anlatan Prof. Dr. Sınav, Sanko Üniversitesi Rektörlüğü’nün de başarının ifadesi olduğunu bildirdi.
Sanko Holding Eğitim Danışmanı Nilüfer Köylüoğlu da konuşmasında öğrencilere seslenerek, bu toplantılara katılmaya özen göstermelerini istedi. Bu toplantıların hem ülkenin önemli işadamlarından Abdulkadir Konukoğlu’nu dinlemek ve onunla birebir tanışmak, hem değişik üniversitelerde öğrenim gören öğrenciler arasında bağların sıkılaştırmasını sağlamak ve hem de toplantı sonrasındaki eğitim sunumlarından yararlanmak için önem taşıdığına vurgu yaptı.
Sanko Holding İnsan Kaynakları Müdürü Gülşah Aydın da öğrencilere Sanko’nun insan kaynakları uygulamalarına ilişkin bilgi aktardı. İş yaşamına insan kaynakları açısından değerlendirme yapan Aydın, öğrencilerin kendileri ile bağlarını koparmamalarını istedi.
Sani Konukoğlu Vakfı Genel Sekreteri Naci Boran ise konuşmasında, öğrenci buluşmalarının önemine değindi, Sani Konukoğlu Vakfı’nın hizmetlerine ilişkin bilgi verdi.
DAİMA YANIMIZDA OLAN SANKO AİLESİ’NE MİNNETTARIM
Toplantıda, burs alan öğrenciler de duygularını dile getirdi. 100. Yıl Üniversitesi Kimya Öğretmenliği Bölümünde okuyan Ali Acar, 3 yıldır bu yemekli toplantılara katıldığını belirterek, ‘’Bu ailenin bir üyesi olmaktan, sizlerle birlikte olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Hizmet eden herkese teşekkür ediyorum. Sanko ailesi ve Sani Konukoğlu Vakfı vasıtasıyla güzel şeyler yapacağıma inanıyorum” diye konuştu.
Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümünde okuyan Adıyamanlı Emrah Keser de bu yıl son sınıfta okuduğunu ve buradan ayrılacağı için çok üzüldüğünü ifade ederek, “Sanko benim için çok şey ifade ediyor” diyerek duygularını paylaştı.
Dicle Üniversitesi Yabancı Diller bölümü öğrencisi Fatma Kayaöz ise üniversitede okumasını Abdulkadir Konukoğlu ve Sanko Ailesi’ne borçlu olduğunu belirtti. Doğulu bir ailenin kız çocuğu olduğu için ailesinin kendisine okuması için destek vermediğini bildiren Kayaöz, şunları kaydetti:
“Ben desteği Sanko’dan alarak yoluma devam ediyorum. Bu 4. yılım. İlk yıl okulu bırakmayı düşünmüştüm. Sani Konukoğlu Vakfı’ndan bursum bağlandı ve bu sayede eğitimime devam ediyorum. Bu büyük bir şans. Anneden babadan daha hayırlı olduğunuzu düşünüyorum. Babamdan da Allah razı olsun, ama ondan para isterken zor isteyebiliyorum. Sani Konukoğlu Vakfı 350 lira yatırıyor, paramı ATM’den çekiyorum. Allah razı olsun. İyi ki varsınız.”
Konuşmaların ardından Sanko Holding Yöneticileri, yemek sırasında masaları dolaşarak öğrencilerle birebir sohbet ettiler ve onların görüşlerini dinlediler.
Bu arada, danışman ve eğitimci-yazar Dr. Şaban Kızıldağ, yemeğin ardından çarpıcı örneklerle bir konferans verdi, öğrencilere üniversite eğitiminin öneminden bahsetti.
Öğrenci buluşması toplantısına, Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Adil Sani Konukoğlu, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Genel Müdürü Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, Sanko Holding Finans Direktörü Mustafa Günbulut ve Sanko Tekstil Genel Müdürü Ökkeş Cansız da katıldı.

Orjinal Haber: Milliyet